5 nejčastějších chyb při výběru oblečku a jak se jim vyhnout
Vybrat správný psí obleček není vždycky úplná psina. U nás se nemusíte bát, že sáhnete vedle – máme pro vás tipy, jak se vyhnout těm nejčastějším chybám při výběru. Ať už jde o velikost, materiál nebo to, aby pejsek vypadal jako modelka z obálky Dogue.
1. Špatná velikost – měřte, měřte, měřte
Aby se tvůj pejsek v oblečku cítil pohodlně a zároveň mu dobře sloužil, důkladně ho změř. Neměříme od krku, ale od vrchního začátku lopatek = nejčastější chyba při měření pejska je měřit délku zad už od krku v oblasti obojku.
Správně se záda měří od vrchního začátku lopatek až po kořen ocásku – tedy tam, kde začíná ocas, když ho zvedneš. U mopsíků a bezocasých tam, kde začíná „boulička“.
Pak už stačí jen změřit obvod hrudníku v nejširší části a obvod krku v dolní části a napsat nám je na IG nebo do objednávky v poznámce.
2. Materiály bla bla…? Aneb proč na materiálech psakra záleží
Představ si, že bys svému dítěti oblékl/a levné materiály, které by mohly do kůže uvolňovat barvy nebo chemikálie. Zní to divně, že? Stejně tak je to i u pejska. Častá chyba je věřit levným oblečkům z druhého konce světa. Vyber raději lokální značky, se kterými můžete komunikovat a důvěřovat jim, že používají certifikované látky od ověřených evropských dodavatelů.
Nekvalitní materiály nejenže dlouho nevydrží, ale můžou pejskovi způsobit i alergie. Kvalita něco stojí, a pokud je nabídka příliš levná, může být něco špatně. Značky z daleka mají super fotky, ale víte, co je skutečně uvnitř?
3. Výběr podle počasí – obleček není univerzální model!
Co je do dnešního počasí skvělé, může být zítra úplně špatně. Při suchém a chladném počasí si můžeš dovolit sáhnout po teddy kabátku nebo kabátku z luxusní kabátoviny. Je pohodlný a ideální na městské procházky. Ale na výlet do přírody, když je vlhko nebo dokonce mrholí, to rozhodně není a pejskovi by mohl vlhký obleček způsobit víc škody než užitku. Pejsek by mohl dokonce prochladnout.
Pro vlhké nebo úplně propršené dny zvol nepromokavý obleček, který je zároveň prodyšný. Nejen, že pejska ochrání před deštěm, ale zároveň pomůže odvést vlhkost pryč z těla.
4. Pejsek fešný, ale necítí se
Jsou pejsci, co v oblečku neudělají ani krok. Pak pejsci, co dělají tyjátry při oblékání a pak už je dobře. A pak jsou ti, kterým je obleček krajně nepohodlný.
V takovém případě není chyba v aktuálním mindsetu tvého psa, ale v oblečku. Ujisti se, že obleček pejska nikde neškrtí, nesvazuje ho, nebo zbytečně nepřekáží na místech, kde je mu to nepříjemné.
Měj na paměti, že obleček není jen módní kousek, ale i pohodlí a tvořítko psího sebevědomí a nálady.
5. Údržba? Neřeším…
Při výběru oblečku je dobré mít na paměti i to, jak se udržuje. Některé materiály, které jsou velmi kvalitní a elegantní, mohou vyžadovat trochu víc péče, ať už jde o jemnější praní nebo specifické podmínky sušení.
Nezapomeň se tedy seznámit s doporučením pro údržbu, ať pak nepřijde překvapení, když obleček nepůjde hodit do pračky s ponožkami na šedesát.
Teď už vybereš správně
Chceš s něčím poradit? Tak se neboj a klidně nám napiš, my nekoušeme a máme čich na to nejlepší. 🐾
Diskuze (0)
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.